Size Özel Fiyat ve Stok Bilgisi için Lütfen İletişime Geçiniz !

MEAN WELL Akü Şarj Cihazı

MEAN WELL Akü Şarj Cihazları

Akü kullanımında en kritik ihtiyaçlardan biri de MEAN WELL akü şarj cihazlarıdır. Akülerin kullanım alanları, kullanım sektörleri, güç – hacimleri ve dış etkenlerle bağlantılarına bağlı şekilde belirli periyotlarla şarja ihtiyaç duyması, şarj cihazlarının kullanımını artırmıştır. Bilhassa araç akülerinin bağlantı özellikleri, akü şarj seviyesini yakından ilgilendiren bir konudur. Alternatör bağlantıları yerine dinamo bulunan araç akülerinin arıza problemlerini daha fazla yaşadığı bilinmektedir. Bu sebeple akü kullanımında performans düşüklüğü riski olan aksamlar için Mean Well akü şarj cihazları kurtarıcı nitelikte ürünlerdir. 

Akü şarj cihazları üretiminde uluslararası kalite standartlarına uygun olarak üretim yapan MeanWell markası, yeni nesil teknolojiyle entegre olarak şarj cihazlarındaki uyumluluk oranını maksimize etmektedir. ESP-120-13,5, ESC-240-27, PB-600-24, ENC-120-12 ve PB-100-24 özellikli ürünler sınıfının en iyi performans değerlerine sahip modellerdir. Şebeke enerjisinin akülere aktarılması için uygun akış modelini gerçekleştiren MeanWell akü şarj cihazlarının, özellikle kullanım ömrünü uzatma bakımından önemli avantajları bulunmaktadır. Çünkü akü içinde bulunan teknik aksamların elektrik sebebiyle aşınması veya yanması şarj cihazlarının akışı optimize etmesine bağlıdır. Optimizasyon işlemini doğru gerçekleştiremeyen şarj cihazlarıyla dolumu yapılan akülerde şişme veya iç teçhizat zararı meydana gelebilir. 

MeanWell Akü Şarj Cihazları Ürün Özellikleri

Akü şarj işleminin kritik önemli arz eden özellikleri ve akü şarj cihazlarının kullanımı sırasında yaşanan akış sıralaması şu şekilde gerçekleşmektedir:

  • MeanWell akü şarj cihazlarının şebeke elektriğini uygun akışa dönüştürmesi içinde bulunan transformatör ve redresör aracılığıyla mümkün olmaktadır. Akülerin kapasitesi ve nicelik özellikleri kapsamında ait oldukları grubun ihtiyacı olan uygun akış bu kanallar aracılığıyla dönüştürülmektedir.
  • Kullanımı askıya alınan, uzun süre boş kalan akülerin şarjı için akü şarj cihazları artık yeni nesil teknolojiler sayesinde bu dolumların standart uygulamalardan farklı gerçekleşmesini sağlamaktadır. 
  • Yüksek ve düşük akım anahtarına sahip akülerin dolumu için 6 amperlik düşük atışlarla dolum yapılması; özellikle standart uygulama ile şarjı mümkün olmayan, “bozuk” akülerin şarj edilmesi için, yeni nesil akü şarj cihazlarının kullandığı teknikler arasında yer almaktadır.
  • Akülerin şarjı esnasında doluma yakın aldıkları enerjinin otomatik olarak azaltılması gerekmektedir. Çünkü tam dolum sonrası alınan fazla enerji akülerde şişmeye sebebiyet verir. Mean Well akü şarj cihazları tam dolum kapasitesine gelmeden evvel, akülere verilen enerji miktarını dolum oranına göre kademeli olarak azaltır.
  • Araç şarjlarının 48 amperlik kapasitesi dolayısıyla saat başı 2 amper dolum gerçekleştiğinde standart araç şarjı yaklaşık 24 saatlik bir süreye ihtiyaç duymaktadır. Hızlı şarj işlemlerinin yüksek enerji akışlarına ihtiyaç duyması sebebiyle sağlıksız olduğu bilinmektedir. 
  • Akülerin kullanım sağlığı ve performans yüksekliğinin korunması bakımından şarj işlemlerinde minimum ve maksimum enerji sınırlarına dikkat edilmesi gerekir. Voltaj, amper ve akış değerlerinin bu sınırlar dâhilinde gerçekleştirilmesi, akü ömrünü uzatır ve performans yüksekliği sağlar.
  • Analiz sistemine sahip akü şarj cihazları dolum seyrini takip eder. Redresör aracılığıyla dolum oranına entegre şekilde enerji akışı sağlanarak aşırı yüklemenin önüne geçilmektedir. Maksimum dolumda enerji akışının durdurulması için otomasyon sistemi devreye girer.
  • Yeni nesil teknoloji ürünleri olan MeanWell akü şarj cihazları uzaktan yönetim özelliğine sahiptir. Kullanımını aktif hale getirmek için uzaktan kumanda edilebilecekleri ön panel kullanılabilir.

Akü şarj cihazlarının sıklıkla tercih edildiği alanlardan biri de güneş paneli kullanımıdır. Güneş panelleriyle uyumlu şarj aletleri üretimi de bulunan MeanWell markasının, bu ve diğer kullanım alanlarına ait tüm serilerini trioom.com.tr adresinden kolaylıkla temin edebilirsiniz.

[xs_social_share]