Size Özel Fiyat ve Stok Bilgisi için Lütfen İletişime Geçiniz !

MEAN WELL İnverter

Mean Well İnverter

Enerji dönüşümü sağlamak için son yıllarda yapılan üst düzey araştırma ve çalışmalar, pek çok tabii kaynağın enerjiye dönüştürülmesinde büyük rol oynamıştır. Rüzgâr, su, güneş vb tabii kaynakların enerjilerini dönüştürerek elektrik üretimi yapmak günümüzde oldukça yaygındır. İnverter kavramı bu dönüşüm sisteminin enerji depolaması sonrası o enerjinin kullanıcıya ulaşmasını sağlayan aracı ekipmanları ifade etmektedir. 

MeanWell İnverter Ürün Özellikleri

MeanWell inverter cihazlar, enerji dönüşümünü sağlayan sistemlerde denetim ve yönetimi üstlenen ekipmanlardır. Örneğin; güneş panelleri aracılığıyla depolanan elektrik, depolandığı aküden direkt olarak kullanılamayacağından, bireysel kullanıma uygun enerji akışını ve dönüşümünü inverter ekipmanlar gerçekleştirir. 

İnverter ekipmanlar elektrik üretme özelliği taşımazlar. Onların görevi üretilen enerjinin kullanıma uygun hale getirilmesidir. Örneğin inverter çeşitlerinden bazıları; 220V alternatif akım dönüştürebilmek için 12V, 24V, 48V doğru akımlı aküden yararlanarak enerji ihtiyacının karşılanmasına hizmet ederler. Bazı inverter modelleri ise panelden elde edilen DC elektriğin AC’ ye dönüşümünü sağlayarak gücü direkt yüke aktarırlar. 

Elektrik-elektronik, endüstriyel enerji ve enerji dönüşüm sistemlerine ait sınırsız ekipmanlara dair binlerce ürün içeren yelpazesiyle; alanının lideri MeanWell inverter üretiminde de kalite ve güvenlik kriterlerini tam manasıyla karşılayan bir markadır. Sektörel başarısını gelişim yatırımlarıyla destekleyen markanın mühendislik alanlarında da artarak devam eden talebinin Türkiye pazarındaki satış akışını Trioom® Elektronik sağlamaktadır. 

İnverter satın alırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar bulunmaktadır. Kullanım performansının maksimize edilmesi ve uzun ömürlü kullanım sağlanması bakımından tüketicilerin bu kurallar dâhilinde inverter tercihi yapması faydalarına olacaktır. 

İnverter satın almak isteyenlerin göz önünde bulundurması gereken öncelikli kurallar şunlardır:

  • İnverter Model Araştırması 

İnverter kullanımının enerji dönüşüm sistemine ait hacim ve yöntemlerle doğrudan ilişkisi bulunmaktadır. Bu sebeple kullanılan dönüşüm sisteminin tipi, enerji üretim hacmi gibi özellikler; satın alınması gereken MeanWell inverter modelinin kriterleri açısından önem taşır.

  • Panel Cinsi ile Model Uyumu 

İnverter tercihlerinde dönüşüm panellerinin, inverter modeline uygun olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Örneğin; trafolu inverterler ile kullanım zorunluluğu bulunan dönüşüm panelleri mevcutsa, farklı bir model tercihi yapmak montaj ve kullanımda aksaklıklara sebep olabilir.

  • İnverter Marka Araştırması 

Satın alma işlemi sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli kriterlerden biri inverter alınan markanın kalite değerlendirmeleridir. Ürünlerin kullanım ömrü, garantisi, arıza müdahale hizmetleri gibi konularda marka desteği sunan firmaların tercih edilmesi kullanıcı lehine olacaktır.

  • Rakıma Bağlı Değerlendirme 

Standart inverter modellerinin azami rakım sınırı 2.000m’dir. Bu rakımın üzerindeki kullanımlarda hava yoğunluk değişimlerinin sebep olduğu faktörler, ek önlem alınmasını gerektirir. Dolayısıyla dönüşüm sistemlerinin kullanıldığı bölgenin rakım değerlendirilmesi bu sınırlar dâhilinde yapılmalıdır.

  • Öncelikli Model Ayrımı 

Satın alma sırasında mevcut enerji dönüşüm sistemine uyumlu modeller arasında nitelik bakımından öncelik belirlenmelidir. Örneğin; panele uyumlu iki inverter modeli arasında uzaktan erişilebilir modeller tercih edilmelidir. İki model arasında bu özellikten kaynaklanan fiyat farkı; uzun vadeli kullanımda geri kazanılabilen bir farksa, satın alma önceliği fiyat değerlendirmesinden çok nitelik değerlendirmesine bağlı olmalıdır.

  • Garanti Kapsamı 

İnverter kurulum ve montajında, bağlantı özelliklerinde firmaların belirttiği standart uygulamalara bağlı kalınmadığı takdirde sorumluluk kabul edilemez. Bu sebeple satın alma sırasında inverter üreticisinin standart montaj – kurulum kurallarına dikkat etmeniz gerekir. Aksi uygulamalar haklarınızı kaybetmenize sebep olabilir.

MeanWell inverter modelleri enerji dönüşüm sistemlerinde en çok tercih edilen yüksek performans ürünleridir. Tasarruf amaçlı kullanılan dönüşüm sistemlerinde, sistemin kendisine ait bakımların da düşük maliyet içermesi gerekir. Bu nedenle sisteme ait ekipmanlar uzun ömürlü ve işlevsel olmalıdır. Meanwell ürünleri, enerji dönüşüm ekipmanlarının değişmez gereçlerinden biri olan inverter üretiminde bu beklentiyi karşılayan bir markadır. İnverter bakımlarının periyodik müdahale dışında herhangi bir arıza vermediği, dönüşüm değerlerinin maksimum verimlilik çerçevesinde işlediği kullanımlar için MeanWell inverter optimizasyonu en yüksek üründür.

[xs_social_share]