Size Özel Fiyat ve Stok Bilgisi için Lütfen İletişime Geçiniz !

MEAN WELL Türkiye

Mean Well

MEAN WELL ürünlerinin kullanım alanları sayısız endüstriyel, mühendislik ve üretim faaliyetiyle yakından ilişkilidir. Bu bağlamda ürünlerin kalite seviyesindeki oran, kullanım alanı olan faaliyet alanının kalitesini yakından etkilemektedir. Bu ürünler aracılığıyla gerçekleştirilen üretim ve hizmetin, güvenlik ve kalite bakımından kusursuzluğu sebebiyle Mean Well ürünleri tüm dünyada en çok tercih edilen teknik ve elektronik ürünler olarak piyasa hacmini korumaktadır. Endüstriyel üretim faaliyetlerinin kritik ürünleri arasında yer ray tipi trafo ve güç kaynakları üretiminde bir dünya markası olan Meanwell’in, Türkiye tedarikini güvenle sağlayan TRİOOM® Elektronik; lisanslı ürünlerin güvenilir satışında Türkiye‘de Distribütör, AnaBayii, Yetkili Satıcı, görevlerini yürüten öncü firmalar arasında yer almaktadır.

Güç kaynakları üretim serilerini işlevlerine göre ekonomik sınıflarına da ayıran Mean Well’in kutulu güç kaynakları kategorisinde yer alan; ince tip “slim power supply” modelleri ürettiği en ekonomik güç kaynağı serisidir. 

Üretim yelpazesinde 10 binden fazla ürün çeşidi bulunan TRİOOM® Mean Well markasının Türkiye dağıtımını üstlenen şirketlerden, pazarın en fazla talep ettiği ürün çeşitleri arasında; kutulu güç kaynakları, ray tipi trafolar, Converter trafo ve Driver (Led sürücüler) ilk sıralarda yer almaktadır.

Mean Well Ray Tipi Trafo (Pano Tipi)

Mean Well ray tipi trafo kullanımı endüstriyel üretim başta olmak üzere pek çok alanda yoğun kullanımı olan ürünlerin başında yer almaktadır. Aynı cihaz üzerinden çoklu çıkış özelliğine sahip olan trafoların yanı sıra kullanıma uygun olarak tek çıkışlı trafolar da tercih edilmektedir. 5V, 12V, 15V, 24V, 48 VDC gibi farklı voltaj tipleri için tek cihaz kullanımı alan işgali ve mali açıdan avantaj sağlamaktadır. SDR-NDR-MDR-TDR serileri için sahip olma şartı bulunan CB / UL IEC / UL62368-1 sertifikalarını satın alan MeanWell, güvenlik bakımından tam korumalı ürünler üretiminde bir dünya markasıdır. Yüksek verimli güç kaynağı kullanımı işlevsel bakımdan avantaj sağlamakla birlikte, ekonomik anlamda uzun vadeli enerji tasarrufları sayesinde katkı da sunmaktadır. 

Yüksek verimli trafo ürünlerinde en çok tercih edilen MeanWell ürünü; Din Ray DDR yüksek verimli trafo serisidir. MeanWell’in kullanıma sunduğu seriler arasında talep artışı her seride iki katına çıkan ürün kutulu güç kaynakları modelleri şunlardır:

  • LRS-35-24, LRS-35-12, LRS-35-5
  • LRS-75-48, LRS-75-36, LRS-75-24, LRS-75-12, LRS-75-5
  • LRS-200-48, LRS-200-24, LRS-200-12, LRS-200-5
  • RS-15-24, RS-12-12, RS-15-5
  • RS-25-24, RS-25-12, RS-25-5, RS-25-3,3

Mean Well

MEAN WELL ürünlerinin kullanım alanları sayısız endüstriyel, mühendislik ve üretim faaliyetiyle yakından ilişkilidir. Bu bağlamda ürünlerin kalite seviyesindeki oran, kullanım alanı olan faaliyet alanının kalitesini yakından etkilemektedir. Bu ürünler aracılığıyla gerçekleştirilen üretim ve hizmetin, güvenlik ve kalite bakımından kusursuzluğu sebebiyle Mean Well ürünleri tüm dünyada en çok tercih edilen teknik ve elektronik ürünler olarak piyasa hacmini korumaktadır. Endüstriyel üretim faaliyetlerinin kritik ürünleri arasında yer ray tipi trafo ve güç kaynakları üretiminde bir dünya markası olan Meanwell’in, Türkiye tedarikini güvenle sağlayan TRİOOM® Elektronik; lisanslı ürünlerin güvenilir satışında Türkiye‘de Distribütör, AnaBayii, Yetkili Satıcı, görevlerini yürüten öncü firmalar arasında yer almaktadır. güç kaynaklarından 180-550V AC girişli DİN Ray ürün grubu, geniş giriş ihtiyacına uygun kullanım isteyenler için en ideal seridir. Yüksek voltaj yönetiminden sınıfının en iyi modelleri bu seride üretilmiştir. Ekonomik açıdan yüksek verimli seriler arasında yer alan Mean Well ray tipi trafo ve kutulu Mean Well güç kaynakları, CB / UL IEC / UL62368-1 sertifikası ile satışa sunulmaktadır. Sertifikalı ve yüksek güvenlikli modellerin temini için https://trioom.com.tr/ adresi üzerinden satın alma işlemi yapabilir, sipariş oluşturabilirsiniz. 

MeanWell Trafo (Converter)

Elektrik, elektronik, endüstriyel üretim ve mühendislik alanlarının ihtiyaç duyduğu Mean Well trafo sistemleri ve güç kaynaklarının çeşitli kullanım alanları bulunmaktadır. Dönüştürücü kullanımının da ihtiyaca yönelik üretimini sağlayan Mean Well, trafo sistemlerinde yüksek güvenlik ve kullanım işlevselliği ilkesiyle hizmet vermektedir. Mean Well ürünlerinin Türkiye dağıtımında en çok tercih edilen TRİOOM Elektronik sektörünün ihtiyaç duyduğu tüm ekipmanlara Mean Well garantili ürünlerini satın alarak ulaşabilirsiniz. 

Mean Well converter trafo sistemleri kutulu ve açık olarak dizayn edilmektedir. Güç kaynağının voltaj derecesini ihtiyaca uygun olarak tercih etmeniz gerekmektedir. Farklı voltaj seviyelerine uygun şekilde tasarlanan, birden fazla çıkışı bulunan güç kaynakları ile mobil gereçler de dâhil olmak üzere yüzlerce ürün seçeneği bulunmaktadır. 

5V – 12V 15 – 24V – 48V vb. seçenekli trafolar ile güç kaynakları DIN Rail modellerinde seri üretimi bulunan ekipmanlardır. Otomasyon sistemlerinin kurulumlarında ve endüstri üretiminde yoğun olarak ihtiyaç duyulan malzemeler arasında yer alan Mean Well trafolar, güvenlik bakımından üstün nitelikler barındırmak zorundadır. Voltaj bakımından uyumlu olmayan trafo kullanımlarında performans düşüklüğü gözlemlendiğinden, seriler arasında voltaj değerlendirmesi yapılarak satın alma gerçekleştirilmelidir. 

Mean Well Driver (Led sürücüler)

Led aydınlatma sistemlerinde, uzun ömürlü kullanımı ve güvenliği garanti altına almak için kullanılan verimli ekipmanlardan biri de, Mean Well Driver (Led sürücüler) isimli gereçlerdir. Led aydınlatma modelinin güç kaynağı ile ilişkisinin tespitinden sonra led sürücü kullanımının modeline karar verilir. Genel olarak gömme kullanım tercih edilen led sürücülerin, bu tercihle kullanımında önemli faktörler rol oynamaktadır. 

Sokak aydınlatmaları gibi dış çevre ile muhatap aydınlatmalarda yalıtım sağlamak amacıyla Mean Well led sürücülerin gömme modeliyle montajı daha verimli bir tercihtir. Yağmur, toz vb. etkenlerden tam koruma sağlama ve iletkenlik seviyesinin yükseltilmesi bakımından bu uygulama kullanılmaktadır. Öte yandan sıcaklık dengesinin önemli olduğu iletkenlik ve yalıtkanlık dengelerinin optimizasyonu led sürücülerin bu modelleme ile montajını yaygın hale getirmiştir.

Güç kaynağı ve led aydınlatma arasında yönetici konumda bulunan sürücüler; düşük akımla çalışan led aydınlatmalardaki voltaj akışını yönetmektedir. Mean Well, led aydınlatma sistemlerinde driver ürünlerin üretimini sertifika gereksinimleri kapsamında gerçekleştirip, aydınlatma bağlantılarına uygun olarak çeşitli Mean Well led driver serileri sunmaktadır. 

Led aydınlatmada bağlantı yöneticisi led sürücüler kullanmanın avantajları şunlardır:

  • Enerji Tasarrufu

Led aydınlatma sistemlerinde Meanwell led sürücü kullanımı ultra tasarruf sağlayan bir özelliktir. Az enerji tüketimiyle yüksek verimlilik hedefinde olan led aydınlatma sistemleri, bu işlevini led sürücüler aracılığıyla sağlamaktadır. Voltaj yönetiminin yalnızca güvenlik ve kontrol amaçlı değil, tasarruf amaçlı yönünden led sürücü modelleri ile faydalanılabilir.

  • Maliyet Tasarrufu 

Aydınlatma sistemleri arasında maliyet bakımından en düşük sistem led aydınlatmadır. Ancak sürücü kullanımı bu maliyeti daha düşük seviyelere çekebilen niteliklere sahiptir. Uyumsuz voltaj durumlarında herhangi bir güvenlik açığının önüne geçerek, bakım masraflarını önleyen sürücüler sayesinde periyodik bakım aralıkları uzamaktadır. Bu durum mali anlamda kazanç sağlanması açısından işlevseldir.

  • Kullanım Ömrüne Katkı Sağlama 

Led aydınlatmada ortalama 50 bin ile 250 bin saat olarak gösterilen kullanım ömrü led sürücülerin koruma özellikleriyle uzamaktadır. Meanwell led sürücüler aydınlatma sistemlerinin enerji yönetiminde etkin tasarrufla, ledlerin düşük sıcaklık seviyesi ile çalışmalarını sağlar. Böylece kullanım ömrünün uzamasını ve rutin bakım masraflarının azalmasına hizmet etmektedir.

  • Katı ve Sıvı Koruma Özellikleri 

Led sürücülerin dünya standartlarında değerlendirilen koruma özellik seviyeleri bulunmaktadır. Bu koruma seviyeleri belirlenirken iki kategori üzerinden değerlendirilir. İlk kategori katı korunma, ikinci kategori sıvı korunma özellikleri için değerlendirmeye alınır. Katı korunma özelliklerinde toz, parçacık bazlı maddelerden etkilenme seviyesi, sıvı korunma özelliklerinde özellikle sudan etkilenme özellikleri değerlendirilir. Led sürücüler her iki madde değerlendirmesinde de üstün koruma niteliklerine sahiptir.

Nihai olarak aydınlatma sistemleri arasında hem bakım, hem enerji kullanımı, hem de mali açıdan en avantajlı tercih led aydınlatma sistemleridir. Led aydınlatma sistemlerinin verimli kullanımında ise Meanwell Led sürücüler (driver) önemli bir yere sahiptir. Led aydınlatma sistemlerinin kullanıcılarına sağladığı avantajların büyük çoğunluğu led sürücüler ile bağlantılıdır. Bu sebeple sürücü satın alırken uluslar arası dayanıklılık değerlendirmelerinde 0-6 puan sıralamasının en korunaklı kategorisinde yer alan ürünler tercih edilmelidir. 

Meanwell ürünleri led sürücü üretiminde küresel kalite kriterlerine uygun olarak üretim yapmaktadır. Trioom® Elektronik aracılığıyla Meanwell Led Driver satın alabilir, ihtiyaca uygun sürücü modellerini inceleyebilirsiniz.

[xs_social_share]